Hittekatter iFokus

Hittekatter

Etikett: övrigt-kattrelaterat
Läst 1745 ggr
madeleinecarlson
0

Kan någon inhysa mina katter tillfälligt?! BETALAR

Hej! Jag behöver lite lagom akut hjälp. Jag älskar mina katter oändligt men jag älskar även min fästman som bor i USA så därför flyttar jag i slutet på oktober till honom. När vi har skaffat lämpligt boende så är tanken att även dom ska följa med men tills dess så behöver dom någonstans att bo medans matte löser situationen! Jag har frågat alla i min bekantskapskrets och därtill men ingen känner sig kallad. Hoppas på att rätt person finns där ute.

Om katterna:

Det är tre hankatter och samtliga är utekatter. Blir du fäst vid Holger, 2 år så kan du få behålla honom men Zion och Homer - 9 resp 8 har jag för mycket historia med för att släppa taget om :) Förutom att betala för deras mat så kan jag även tänka mig att betala extra för själva boendet i ditt hus. Så om du kan tänka dig detta och bor lantligt dvs inte bor vid någon trafikerad väg eftersom dom måste kunna vara ute så får du gärna ringa mig! Tack :)

MVH

Madeleine

073 843 29 67

madeleine.carlson@gmail.com

Göteborg

Sidentass
0
#1

Önskar dej lycka till med sökandet…själv bor jag inte på landet numera..och jag har en hel septett här som besitter päls..

Alexej
0
#2

Det är ju snart! Hoppas du hittar bra hem!

Alla katter har rätt att leva! Döda problemet inte katten....Besök oss gärna på Hittekatter.ifokus och på Djurskydd.ifokus

Debattia
0
#3

Puttar upp för hjälp till kissarna!!!

 

Debattia

 Den skygga kattens hemsida!

 

 

Lena
0
#4

Annonsera gärna även på www.katter.nu där det rör sig mycket kattfolk. Här älskar vi katter men har husen fulla de flesta av oss. Hoppas det löser sig.

Hör annars med kattpensionaten. Det finns sådan verksamhet på Göteborgs Djurskyddsförening.

//Lena - medarbetare Hittekatter iFokus samt Katter iFokus
"Ett liv utan katt är inget liv alls. Låt katter leva utan att bli flera - kastrera mera!"