Hittekatter iFokus

Hittekatter

Etikett: kattprat
Läst 817 ggr
Kat08ja
0

Hugo Boss och Flammy fyller 1år

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Säg grattis till mina älsklingar!

Hugo Boss fyller 1 år idag den 23/10.

Hugo Boss föddes av Queen Nala under min säng. Mammakatten ville inte veta av sina ungar så jag gick in som en extramamma och matade honom och syskonen med nappflaska dygnet runt. Han växte och växte och nu har ha hunnit bli 1år. Jag fäste mig vid lillkillen och kunde inte tänka mig ett liv utan honom.

Flammy fyllde 1år den 19/10.

Flammy, hans bror Stollen och deras mamma Anastasia hittades i brandmännens räkövningsrum när pojkarna bara var 5 dagar gamla. Mammakatten var i så dåligt skick att hon knappt orkade ta hand om sig själv hon hade inte klarat många dagar till om inte brandmännen hade hittat henne. Hon var som skelett man såg alla ben i kroppen och ungarna var som "julgrisar" riktiga små tjockisar som inte kunde vända på sig om dom tog sig runt så rullade dom :-) Jag kunde inte tänka mig ett annat hem åt Flammy så han stannade här.

Hugo Boss och Flammy (Hugo Boss till vänster, Flammy till höger)

emjon
0
#1

Grattis till båda kissarnas 1-årsdag som säkert firas med något smaskens. Underbara små kissar och jag förstår att du inte kunde skiljas från dem.

Ju mer jag lär känna av människorna dessto större blir kärleken till djuren

Fagddu
0
#2

Grattis till kissarna som blivit äldre och klokare.. ;)

Vilket fint foto det var förresten. Och jättefina solskenshistorier. Tur att de hittade hem till dig. :)

mymlanbus
0
#3

Grattis till kissarna. Så fina de är :)

incan
0
#4

JÄTTESTORT GRATTIS till båda två!!!!

Så vackra kissar, fina färger!

Jenna-Gun
0
#5

Grattis kissar små.

Jenna

Simson
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#6

Grattis grattis på födelsedagen!!

Simson kommer med blommor till er båda! Han var född 27/10

-> Kastrera och id-märk <-   \>^..^<   CatCrazyLady

Kat08ja
0
#7

Katterna tackar så mycket :-) Vi har firat med mjukmat, tonfisk, kel och lek.

#6 Tack för dom fina blommorna Simson fyller år samma dag som jag :-)

snickan
0
#8

Grattis på 1 års dagen. Två jätte vackra kissar

karins
0
#9

Grattis båda två! Så fina!