
Upphittad svartvit katt i Ullared!!!

Halloj Sagatjejen! Kul att du hittat hit också.
Läs gärna tråden om katten i Ullared som skrivits om tidigare.
http://www.hittekatter.ifokus.se/Katten i Ullared
Verkar ju inte riktigt vara samma kisse
Hoppas inte det ränner många hemlösingar där i de krokarna.
----------------------------------------------------------------------
Kattassen/- medarbetare på Hittekatter.ifokus och Katter.ifokus

Hej tassen! Lite ny på detta o håller på att ställa in saker o ting. Nej, det är inte samma katt. Kikade på annonsen som du länkade till. Men nu har jag lagt ut henne överallt tycker jag. Även blocket. Hoppas på napp!
Vilken söt kisse.
Är svag för svart-vita kissar.
Hoppas du stannar här inne hos oss nu.
Kram Jenna

Tack Jenna_Gun!
Kommer nog vara här också! Är lite varstans för tillfället. Men det är alltid kul med nya människor.
Kan tillägga att är det någon som är intresserad av denna lilla underbara katt så säg till. De rätta ägarna har ännu inte hört av sig och då jag är stödhem så har jag egentligen inte plats för lilla Isa.

Här kommer du nog Sagatjejen att möta en del "gamla" hm, ansikten (kanske var lite långsökt) från bl.a. sks i allafall;-). Känner själv att hittekatter i fokus passar mitt mitt intresse och här hittar man verkligen eldsjälar inom "den branschen"!
----------------------------------------------------------------------
Kattassen/- medarbetare på Hittekatter.ifokus och Katter.ifokus
Välkommen hit Sagotjejen. Vilken härlig svart/vit kisse, är ju så svag för dom.
" En smula nyfikenhet håller oss unga"
"Hjärtat är lyckligast - när det slår för andra"
hej Sagatjejen, kul att du också är här, som sagt, hoppas någon finns för denna lilla tjej kram Maggan47

Så skönt att du tog dej an denna fina misse..så ska du känna dej varmt välkommen till oss på "hittis":-)

Välkommen hit! En sån söt kise! Så bra att du tog hem den till dej, så den slapp alla elaka människor i varuhuset!
hej ne det där är inte samma kisse tyvärr på sitt sätt om jag får säga det. Den katten jag såg var grårandig å antagligen en hane inte hundra på det men tyckte det såg ut som en grabb. Jag hoppas att denna kisse får ett bra hem, jag tror att det e någon som åkt dit å dumpat henne o hoppas på att någon ska ge henne ett hem, blir inte så förvånad nu lägre men lika arg blir jag varje gång det händer. Och att folk är dumma mot katten kan jag inte fatta om man ser att katten är lite vilsen behöver man ju inte vara dum åh blir skitarg när man ser sånt. Men en mycket söt liten katt va det så jag håller tummarna för henne!
Vad glad jag blir att du tog hand om kissen och hoppas du hittar ett bra hem till den.
Ju mer jag lär känna av människorna dessto större blir kärleken till djuren

Tack till er alla för ett mycket varmt välkomnande! Det uppskattas och värmer gott!
Jag hoppas för Isas skull att hon kommer till ett hem snart. Har nu beställt tid för kastrering åt henne på torsdag. Eftersom hon är supertam så är hon redo för ett nytt permanent hem.
Jag kämpar för de hemlösa katterna som finns i våra skogar och vägar som är skygga. De behöver mycket tid och en socialisering åt en skygg katt tar sin tid. Därför hoppas jag att det finns någon som kan ta sig an lilla Isa. Hon är numera en KKS-katt så finns det intresse kontaktar ni mig eller Lisbeth.
Tack ännu en gång för det varma mottagandet! Ler med hela ansiktet!!! 
Ja såna som du växer inte på träd!
The Owls are not what they seem
de ska va gôtt å leva, annars kan de kvitta.....

Tack Gunilla.H!
Man gör så gott man kan! Tror även du hade gjort samma sak! 
Ja önskar bara att jag var gjord av pengar, så man kunde skala av lite när man behövde till sånt….
The Owls are not what they seem
de ska va gôtt å leva, annars kan de kvitta.....
