Tänd ett ljus för nära och kära

Jenna


----------------------------------------------------------------------
Kattassen/- medarbetare på Hittekatter.ifokus och Katter.ifokus





mm, har varit på ljusmanifestation i dag på iogtnto, massa maschaller tända o tal hölls o sång, vi hade en tyst minut för de som dött under året, var fint,, o ledsamt,
Sajtvärd på kattpolisen i fokus.
Allt som inte kan lagas med silvertejp är sönder på riktigt.


.
Putt


Vi hänger på här, o tänder ljus för våra nära o kära som inte längre är med oss här i jordelivet..är på väg att åka o handla ett gravljus som ska tändas framför vår minnessten som står för älskade änglakatter..


Alla katter har rätt att leva! Döda problemet inte katten....Besök oss gärna på Hittekatter.ifokus och på Djurskydd.ifokus

//Lena - medarbetare Hittekatter iFokus samt Katter iFokus
"Ett liv utan katt är inget liv alls. Låt katter leva utan att bli flera - kastrera mera!"

De är jättevackra!
Alla katter har rätt att leva! Döda problemet inte katten....Besök oss gärna på Hittekatter.ifokus och på Djurskydd.ifokus

#13 Så fint..min svärfar är violinist..

Så vackra Fioler!
Så här ser det ut på vår uteplats nu. Ljus för Billy och Stefans barndomskatt Lisa.


O här ute brinner ett ljus framför missarnas minnessten…

#17 Så fint Marieborg..
så fint ordnat för kissarna Marieborg, tänder ett ljus för min Sarakatt, min kattängel och för alla andra kattänglar därute samt såklart för nära och kära Maggan47

Tänder ett ljus för
Måns och Totte.
PÅ graven är det tänt ett ljus.
Jenna


Här har det brunnit 21 ljus på balkongbordet i två dagar. Som en liten symbol för alla hemlösa och vanvårdade missar som har gått under i vårt kalla land.
Sedan brinner det även två specialljus, en för min allra första egna katt, SotisKlotis. Min bästis, bundis, ögonsten och bedmate i 16 år och 8 dagar. Den andra brinner för min lilla Fridolf, han som bara blev 8 månader och 16 dagar innan sjukdomen slog till.
/Pelusa

vill bara tillägga att jag tände ljusen för min mormor, min farmor och min farfar som alla dog inom loppet av 5 år..saknar särskilt min mormor varje dag fast det e 1½ år sen hon dog..
tänder oxå ett ljus för alla människor o djur som har det svårt


