Hittekatter iFokus

Hittekatter

Etikettutanför-ämnet
Läst 367 ggr
JosephineF
0

OT Är huvudet dumt..

..får kroppen lida! Jag hade köpt en stor låda godis i julklapp åt min systerson Herman - the Herminator. Slagit in den hade jag också, med snöre så fint, så.. Igår var det rätt taskig stämning här på hk så vad gör Jossan? Jo hon öppnar paketet och tröstmumsar godis i rekordfart. Idag måste jag in till Birsta (stort köpcentrum) och handla ny julklapp åt Herminator.. Tillsammans med resten av Sundsvalls och Timrås befolkning, samt en massa turistande julklappsfanatiker. Kööööa lär jag få göra.. Allt för att godistarmen ska få sitt.. Ja, jag ångrar mig! *slår huvudet i väggen*

Ankah
0
#1

Men, Jossan, jag trodde att du hade pepparkakor att tugga på!!!!?

martdat
0
#2

Jag har käkat upp halva chokladkartongen dottern och jag brukar myza med kvällen innan vi åker till landet, mer än halva,,, men vi hjälptes åt,,,,, kanske bättre du köper något som inte är ätbart om du får fler bakslag!

Sajtvärd på kattpolisen i fokus.

Allt som inte kan lagas med silvertejp är sönder på riktigt.

JosephineF
0
#3

Jag har pepparkakor också.. Generad Jag har inte ens börjat på dom än.. Min mamma påstår att jag har en extra godistarm i magen.. =/

Erika91
0
#4

Ojoj.. om jag får säga det lät det ganska skoj. Mne jag förstår att det inte är skoj.

Kittekatten
0
#5

Hmm, Birsta nu lär inte vara någon höjdare, hu, kaos (uppvuxen i Sundsvall). Köp två godislådor så har du en till dig själv också, utifall att, det är ju några stressiga dagar kvar till julafton. ;-)

Sidentass
0
#6

Men Jossan..man måste få unna sig av livets goda..tycker nog du gjorde rätt du!! Synd bara att det ska bli extra besvär på köpet..

JosephineF
0
#7

Det var inte särskilt mycket folk i Birsta av någon anledning.. Handlar alla julklappar på nätet numera?? Fick tag i en likadan låda med karra iaf så skadan är reparerad. Han fick en extra låda med stora klubbor också för att döva mitt dåliga samvete ;)

Fötterna värker i takt med huvudet nu. Men handeln är avklarad.. Gäsp..

Puma77
0
#8

Men jossan då;) de va inte mitt fel va:)) sorry. *fniss*

Tur var i alla fall att det inte blev ett alltför besvärlig handling tack o lov. Sen fick du ju lite gott o äta igår med när vi andra mumsade pepparkakor friskt;)

 

//Pia

JosephineF
0
#9

Jo, Puma, allt är ditt fel! Haha!

Alexej
0
#10

Jag hittade för kanske en månad sedan en massa påskgodis i skrubben som jag hade köpt till min dotter och glömt bort när hon inte kom. Oj, vad glad jag blev…

Alla katter har rätt att leva! Döda problemet inte katten....Besök oss gärna på Hittekatter.ifokus och på Djurskydd.ifokus

JosephineF
0
#11

Hahaha! Vilken guldgruva du hade i skrubben!!!

martdat
0
#12

#12 Chokladägg är gott!

Sajtvärd på kattpolisen i fokus.

Allt som inte kan lagas med silvertejp är sönder på riktigt.