
OT - Allmänt prat / Pladdertråd
Hittar ingen allmän pladdertråd där man kan trams runt om annat så jag skapar en för att skriva om annat än kattsituationen.
-> Kastrera och id-märk <- \>^..^< CatCrazyLady

Ville berätta om dagens groda:
Dagens största garv står Systembolaget här i staden för idag! Jag blev krävd på legitimation vid dagens köp!!! Till saken hör att jag går på systemet en gång i halvåret typ. Max. Och är 47 år!!! Nästan så att jag undrade om det var dolda kameran. Ingen före och ingen efter behövde visa leg. Sanslöst festligt!! 
Expediten blev så generad när hon såg mitt födelseår att hon glömde expidera nästa kund! Jag sa att jag nog borde gå på krogen och dans i kväll men nöjde mig med att köpa en lott!
-> Kastrera och id-märk <- \>^..^< CatCrazyLady
Vet inte om det är så numera. Men det har varit så att en del folk är portade från inköp på Systemet. Så därför kräver man leg
Jenna

Heja Jenna! Så fort tar man ner en på jorden!! 
-> Kastrera och id-märk <- \>^..^< CatCrazyLady
