
Sovstil!!!
De är knäppa…;)
Alla katter har rätt att leva! Döda problemet inte katten....Besök oss gärna på Hittekatter.ifokus och på Djurskydd.ifokus

haha, sååå iller i sovstilen där. Men det är helt klart så att olika djur tar efter varandra. Valparna jag sålde (illervalpar) de var så vana med våran schäfertik att de viftade på svansen och skällde när de ville busa. Lade sig som en hund i lekställning och skällde och viftade på svansen. Hur sött som helst men sååå fel i beteende väg.
Cave quid dicis, quando, et cui
Audiatur et altera pars

nämen titta!!!!
Vilken bild..hi,hiiii…underbar helt enkelt..vi har nog mycket att lära oss av katter när det gäller total avslappnng!
Vilken underbar bild
Ju mer jag lär känna av människorna dessto större blir kärleken till djuren

Ja katter är otroliga på olika konstiga sovställningar………….Kul bild på en fin kattunge……………..
Här sover Lillpysen i en utsträckt ställning…

Kastrering är Aoch O i arbetet med att minska på de hemlösa katterna
Katter kan verkligen koppla av när de har det bra. Härligt att se såna bilder!

Just kattungar verkar kunna somna var som helst och hur som helst. Jag tog hand om en kattunge som gillade att kliva över en blomkruka och en dag kunde jag inte hitta igen kissen (det var mina första riktigt små ungar jag tog hand om, max 5 veckor när de kom, så det blev en del hysteriskt letande ibland), men till sist så ser jag henne bakom gardinen, då har hon somnat i blomkrukan. Denna var dock lite för liten för henne så huvudet hänger utanför, men sov gott gjorde hon. :-)

#7 Hi,hiiii..vilken härlig syn de måste ha varit…jominsann..kattungar kan sova på alla de konstens vis;-)

Herregud, vad är vad på den lille?! Han är ju hopknölad i en riktig gordisk knut!

Vilken kul tråd! Jag ska leta upp lite roliga bilder på trollen här hemma! 
/Änglakatterna - medarbetare på Hittekatter och på Katthemmet Kompis
Men gud vilken söt Attis.. Hon bor alldeles för nära mig för att vara så söt, tessan: ;) Passa dig så det inte blir kattnappning av!
Då skulle du se henne på riktigt då , Jossan! 
Fast det vet jag inte om du får, då skulle du garanterat vilja kattnappa henne! hihi
Jag avstår!!
Har fullt hus redan..
Haha vilken tur då
Då lovar du mig att hon kommer vara kvar när jag kommer hem då? ;) Huga jag har inte träffat min sötnos på snart en vecka nu, jag saknar henne så jag håller på o dö tror jag..
Vilka sötnosar..Har en hel del konstiga sovstilar här hemma oxå.

#17 Kommer hem? Du menar att det är läge för kattnappning?? tessan_ är bortrest? 
Vilken underbar tråd det blev!!!
Här kommer kattmamman som har blivit smatare nu efter att hon hela tiden ramlade ner från den lutande skärmen.
Alla katter har rätt att leva! Döda problemet inte katten....Besök oss gärna på Hittekatter.ifokus och på Djurskydd.ifokus
Måste bara visa detta också för er som inte sett det. Mina akutkattungar…behövs ingen kudde när man har syrran :-)
#21 hahah, ja nu var jag ju allt bra dum! Jag måste genast förvarna min syster som är kattvakt!
va söta alla är *s* man blir alldeles varm av lycka när man ser alla söta katter i knäppa sovställningar *L*
Bilden på Mojje, Björne och Kisen är inte den bästa ljusmässigt men den e så söt med Mojje i mitten som en pascha med dom små på varsin sida *L*

Skicka ett sms med texten Katthem 25 eller Katthem 50 till nr 72970 så skänker du Stockholms Katthem motsvarande belopp.

Underbara katter! Vill se mer!! :)

mysigt

Gud så mysiga sovstilar alla katter har…………..
Här en till på Lillpysen. Han använder ofta klösträdsfoten som kudde…

Kastrering är Aoch O i arbetet med att minska på de hemlösa katterna

Ha ha! Han ser verkligen ut som att han har haft skoj ända tills han inte orkade leka mer och bara somnade på stället!

hihi..Vilka härliga kisar!
Hamlet i mattes famn..


Gud vilka underbara bilder!! 
VIlka sovställningar en del katter har 


katter är så himla sköna livsnjutare


#36 SÅ sött :)

#37 hihi, jaaa, fast han skrämde mig när jag skulle hämta en tröja. Visste ju inte att dt skulle ligga en stooor pälsboll där 

#38 

Sickna härliga baktassar!"
The Owls are not what they seem
de ska va gôtt å leva, annars kan de kvitta.....

Jag är galen i tassar!!! :)

hittade pontus så här

Sverker brukar ligga och sova så här :)





En av mina f.d akutmissar Herrman tar sig en lur i soffan.

Ständig uppassare till griniga Luffar´n, Snygga Smilla, Busiga Mina, Skygga Tingeling, Charmören Flea och hunken Roffe.
Volontär på Stockholms Katthem
www.katthemmet.nu www.svekatt.se
#56 GUD så söt!!! :)

#56 Men jösses sicken ljuvlig liten kamrat!
Kat08ja: Guuuud vilka söta jourisar! Visst skulle du behålla två? Can´t blame you.. ;)

Jättesöta bilder! :D



Gud vilka söta kort :D

#59 Ja, jag ska behålla två. Eller ska jag vara helt ärlig så har katterna valt mig till sin matte. Dom vill att jag bär dom som små bebisar dom ska sova på min kudde, mina axlar, i knät och vara nära mig (mamma) hela tiden. Som min dotter sa: Mamma nu har jag äntligen fått mina efterlängtade lillebröder och du har fått två barn till. 
#65 Vet precis hur det går till, det där med att katterna väljer oss! Min lilla Grynet skulle inte bo här mer än som jouris. Jo men visst, hade jag mycket att säga till om där?? Nepp!
#66 Haha, tror inte att du hade mycket att säga till om där. Katter är väldigt bestämda även när det gäller valet av blivande matte el. husse. Eftersom jag vill fortsätta som akuthem så är Jag lite rädd att det kommer att sluta med att jag har huset fullt med katter som väljer mig till sin matte. Men, ingen fara då kommer jag att flytta till en större lägenhet.

#67 "Jag lite rädd att det kommer att sluta med att jag har huset fullt med katter som väljer mig till sin matte. Men, ingen fara då kommer jag att flytta till en större lägenhet." HAHA! Där fanns det alternativ :D



