# Vecka 13; hur har din vecka varit?
Author: Lena

**Nu tar vi tempen på vecka 13. Hur har din vecka varit?**

Utveckla gärna med ett inlägg i tråden här nedan. /Lena

## Comment 1
Author: Faxlin

Fruktansvärd svarade jag. Varför, de som är intresserade av varför kan läsa inne på iller i tråden som heter: Någon är ful...  
  
Kram på er alla i alla fall och jag hoppas verkligen att eran vecka varit mycket bättre än min.

## Comment 2
Author: Lena

Min vecka har varit rätt okey även om det varit ganska mycket på jobbet i vanlig ordning. Idag är jag ledig för vi ska åka till Mellerud och ta över det gamla huset. Spännande! På söndag kommer det en liten kattkille hit som fångats in från en koloni i Ronneby av Naquita. Vi ska vara stödhem åt honom tills han blir så pass van vis människor att vi kan söka ett permanent hem åt honom. Och vädret har varit strålande hela veckan! :)

//Lena

## Comment 3
Author: Lena

Puttar upp veckofrågan! / Lena

## Comment 4
Author: Sidentass

Det bästa denna vecka är att Michelle nu är återställd inför sin tasskada som jag berättade om..och igår käkades sista antibiotikan upp...sen har det ju varit så fint väder! Våren är här nu på riktigt, och jag har satt ut penseer i krukor här utanför.

 Det negativa är att det blivit lite oroligt i kattfamiljen efter att hankatten kom in här då slagsmålet uppstod. Michelle fick väl något av en chock eller vad man ska kalla det, sen dess jagar hon Bamse o Berlioz som är svarta liksom den främmande katten. Det har lett till att det blivit spänningar..Bamse vågar inte vara med här nere som han skulle vilja..det är som att en ond cirkel är igång..det gör mej lite oroad..nästa vecka är vi hemma båda två och kan iaktta mer vad som händer, och får försöka komma fram till hur vi ska göra för att hjälpa de berörda katterna ur den här  onda cirkeln..

Hankatten har jag inte sett till efter slagsmålet här..

Svarade varken bra eller dåligt på frågan.

Sidentass

## Comment 5
Author: essut

Svarade Kunde inte varit bättre. Var ledig från jobbet i 9 dagar ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif) jobbade i Husby 2 dagar, träffade underbara katter där![Kyss](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif) Vilken bra vecka.![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

## Comment 6
Author: Alexej

Stressig hade varit den bästa alternativ...

## Comment 7
Author: Titti

Halvbra.

1a halvan på veckan var hemsk. I måndags fick jag något knäppryck. Mådde dåligt. Hade värk i lederna som tusan. Men jag masade mig iväg på jobb - till sist.

På tisagen så var karln min och tittade på en annan bil till mig. Är så trött på den jag har nu. Var och kikade på den för några dagar sedan.

2a halvan superbra. Vackert väder. Tagit hem cykeln, så nu cyklar jag 3,5km\*2ggr/dag. Till och från jobbet. Orrtupparna kuttrar. Har sett fler och fler vårtecken.

Idag fredag fick jag veta att bilen är besiktad. Så på måndag blir det väl att jag far och hämtar den ![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

## Comment 8
Author: Lena

Puttar upp utifall fler vill vara med och sätta betyg på veckan som varit. /Lena

## Comment 9
Author: Engla

Jag har jobbat, jagat Hasse "Änglahunden" Andersson för en intervju. Har även hunnit med en shoppingtur på IKEA. Blev ju så mkt mer än vad vi hade tänkt oss. Denna veckan har My lärt sig att man kan ta ett jätteskurt uppe från garderoben till sängen. Så nu hoppar hon upp på garderoben för att sedan ta ett skurt till sängen. Knasboll till katt! ![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif) Helt OK vecka med andra ord.
