# Kurt har sprungit bort! (Göteborg)
Author: lite

Försvann från Chapmansgatan 2 i Göteborg vid 19-tiden 16/9. Hittelön är utlovad. Inte min katt men en vän till mig. Han är mycket skygg.

kallekavat@gmail.com

\[img\]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs695.snc4/63492\_434661102033\_588092033\_5255803\_854720\_n.jpg\[/img\]

http://bambuser.com/channel/Kallekavat

## Comment 1
Author: lite

Det är i Göteborg. Kanske nån moderator kan plocka in det i rubriken?

Mvh Annica

## Comment 2
Author: annebeate

Lappar överallt i området gärna med bild på Kurt. Förse lapparna med avrivningsremsor med telnr så man lätt kan ringa. Hittelön kan hjälpa till. Polisanmäl försvinnandet om inte det redan är gjort och kolla med polisen regelbundet för som med allt kan misstag ske. Efterlys honom på olika sajter tex hos Göteborgs Katthjälp. Leta aktivt efter honom i området. Skulle tro att han är i närheten. Kan han ha blivit inlåst?

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Håller tummarna för att han snart skall komma hem igen!

## Comment 4
Author: ChanelBM

Missa inte att ringa Blå Stjärnan. Många lämnar in upphittade kissar till dem!

## Comment 5
Author: lite

Kurt är funnen!

[http://bambuser.com/channel/Kallekavat/broadcast/1025350](http://bambuser.com/channel/Kallekavat/broadcast/1025350)

## Comment 6
Author: Alexej

Var han i källaren?![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 7
Author: annebeate

Underbart!![Glad](http://www.hittekatter.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Var fanns han?
