# Lite goda nyheter i feber yran..
Author: [Borttaget]

Jag fick kela med Mamma katt precis! Hon buffade sitt huvud mot mig och jag fick strycka henne ett par gånger över ryggen.. =) Hon såg faktiskt ut att njuta  av det oxå.. Jätte glad!

Har inte orkat umgås med dem särskilt mycket då febern legat på 39 grader sen i måndags så jag gör inte många knopp.. så detta behövde jag =)

## Comment 1
Author: DesireEsmeralda

Grattis!!! ![Skrattande](http://hittekatter.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Det är underbart när det sker lite framsteg. Hon tycker säkert att du är mycket mindre "farlig" nu när du ligger utslagen...![Tungan ute](http://hittekatter.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Ha ha kan vara så.. jag gör inga större rörelser så jag är nog inte särskilt läskig.. =)

## Comment 3
Author: Hawknestgrove

toppen!

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Ännu mer toppen är att febern är så gott som borta.. =) Har dock en riktigt överbeskydande pojkvän som kommer se till att jag dör av tristess medans den försvinner helt.. Jag får typ inte göra något förutom att vila..

## Comment 5
Author: essut50

Vad kul att höra att Mamma katt vill kela med dig. Grattis till en underbar pojkvän...
