# Vart har skicka-knappen på PM tagit vägen?
Author: gulliver

Jag får PM och kan skriva svar men inte skicka dem. Har jag missat något??

## Comment 1
Author: destiny

Samma hos mig. Fast nu är skicka-knappen där då och då... ![Obestämd](http://www.hittekatter.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 2
Author: gulliver

#1 Har väl missat när den varit synlig då ![Flört](http://www.hittekatter.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört").

Hoppas att någon medarbetare får syn på frågan snart.

## Comment 3
Author: destiny

Den där skicka-knappen har uppfört sig underligt! Jag har börjat på ett pm och knappen har varit där... när jag skulle skicka pm:et var den puts väck! Så jag har kopierat texten och klistrat in den i ett nytt pm. Men nu börjar den som sagt vara där den ska vara igen. ![Obestämd](http://www.hittekatter.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

Jag är så van vid att programmen här på jobbet strular och man hittar andra vägar så man reagerar nästan inte på sånt längre... ![Skrikandes](http://www.hittekatter.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif "Skrikandes")

## Comment 4
Author: gulliver

#3 Jag har gjort precis som du men börjar liksom tröttna lite på det så smått.

## Comment 5
Author: gulliver

Puttar eftersom jag gärna vill ha svar.

## Comment 6
Author: destiny

Min skicka-knapp har varit på plats i flera dagar men nu är den borta igen! ![Obestämd](http://hittekatter.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 7
Author: Puma77

Har ni IE6 som webbläsare?

Jag var inne på supporten och där hade de skrivit om det lite. # 46 i [denna](http://support.ifokus.se/Forum/Read.aspx?ThreadId=4a45332a-089e-4c0b-b59b-82050008b4fa&GroupType=Se.iFokus.Community.Board.ForumGroup#87) tråden.

## Comment 8
Author: Sidentass

Jag har också saknat min skicka knapp när jag ska svara på pm..däremot har den varit samarbetsvillig när jag ska sända nya, knepigt!

## Comment 9
Author: Alexej

La in frågan på support.ifokus.

En del frågor kan vi svara på men inte alla. Alltid bra att kolla på supportsajten först.

## Comment 10
Author: Alexej

**[Här](http://support.ifokus.se/Forum/Read.aspx?ThreadId=e9a98ed3-75dc-41f1-a4c5-ee4d0e600caf&GroupType=Se.iFokus.Community.Board.ForumGroup)** finns svaret.

## Comment 11
Author: [Borttaget]

Den länk som Puma77 har i inlägg 7 går numera till en låst tråd. Jag har bytt ut originaltråden då den började bli lite lång och svårläst. Finns en ny fräsch med uppdaterad info i dom första inläggen.

Trådens namn är dock densamma [FEL/PROBLEM i nya versionen](http://support.ifokus.se/Forum/Read.aspx?ThreadId=e8492e17-b892-4755-b5f8-bdc41851dc40&GroupType=Se.iFokus.Community.Board.ForumGroup) och ligger nålad längst upp inne på support.

Den gamla finns naturligtvis kvar så man kan kika i den för där finns en del problem som enskilda tagit upp och som fått en lösning.

Alexej:s länk i inlägget ovanför funkar dock fortfarande och även den har fyllts på lite extra eftersom annan person frågade mera därinne när det gällde just IE6.
