# OT. Beteende
Author: Ankie

Men tänk igår när Busan och Skrållan busade och det brukar ju övergå till att gå ganska hett ibland. Då går jag in för att se vad de håller på med, då ser jag att Skrållan ligger på rygg och Busan sätter sig helt sonika på Skrållans ansikte. Hon sätter sig med rumpan på hennes ansikte. Men jag bara gapade har jag aldrig sett förut. Varför gör de så? Har det något med rang att göra, nedvärdering eller?

Ja roligt såg det ut ivarjefall. ![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 1
Author: Sidentass

Vad jag hört så är det den katt som ger sig o känner sig underlägsen den andra som intar liggläget o visar magen..

## Comment 2
Author: Alexej

Tror inte att katter ser en rumpa som vi gör. Det är bara deras tyngsta del...

## Comment 3
Author: Simson

Vilka busungar! ![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Ja de håller på när de busar. Jag blir smått förbryllad över mina ibland också. Atos (äldst och tungst och absolut lugnast) borrar ner klorna i mattan med benen brett isär och använder dem och tyngden för att ligga ovanpå minsta Julian och trycker ner han i mattan. Ser så roligt ut. Man verkligen ser att han använder alla sina kilon för att hålla fast Julian. 

Julian sätter sig också så där lustigt på Indy när de leker/bråkar/brottas. Julian ylar så man tror han blir ihjälbiten ibland också men det är bara strategi för att de andra skall sluta så han får lite andrum så han kan hoppa på dem sedan. ![Tungan ute](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

De är riktiga knäppgökar alla tre. Kan inte förstå vart de fått allt ifrån? ![Oskyldig](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-innocent.gif "Oskyldig")![Cool](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")_ (matte är lika knäpp hon)_
