# Ny förening
Author: app.syl

Vill bara meddela att vi är några som håller på att starta upp en ny förening som kommer jobba i hela sverige, dok inte bara med katter utan alla slags djur.

Hoppas det inte gör något att jag gör lite reklam här

[http://medlem.spray.se/djurenshjalp/](http://medlem.spray.se/djurenshjalp/)

## Comment 1
Author: evamojje

låter mycket intressant men era länkar fungerar inte ?

men jag hoppas dom gör det snart så man kan läsa om vad eran ambition är \*L\*.

men oavsett ett bra insiativ

## Comment 2
Author: app.syl

Några av länkarna fungerar men det kommer mer efterhand tar lite tid att lägga in allt :-) men det är det värt

## Comment 3
Author: evamojje

Va bra \*L\*

Mojje & Strawberrie och matte Eva Önskar er lycka till ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

## Comment 4
Author: storAnnette

Grattis!När ni blivit tillräckligt många börjar det riktiga arbetet.Man brukar säga att en medlemsbas på minst 50,helst 100 medlemmar behövs för att ha tillräckligt underlag för förtroendeposter,den första styrelsen ska ju bara starta upp (interimsstyrelse kallas det).

## Comment 5
Author: Xena

Vad roligt att höra, jag har sparat länken till sidan och kommer gå in och läsa på ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 6
Author: vanessa

Självklart ska även ni synas här! Kul att ni är på gång. /Vanessa

## Comment 7
Author: Jenna-Gun

Lägg ut en banner till er hemsida så kan flera som har hemsidor här länka till er. Det är en bra reklam som ni får alldeles gratis.

Jenna

## Comment 8
Author: app.syl

Hur gör man för att få in en länk här ?

## Comment 9
Author: app.syl

OBS ! ny hemside adress för spray bara strular

http://web.telia.com/~u01301771/

## Comment 10
Author: app.syl

[http://web.telia.com/~u01301771/](http://web.telia.com/~u01301771/)

Nu hoppas jag det blev rätt med länken

## Comment 11
Author: gungan

Kolla keliga Findus på Kattluckans hemsida.
