# 2 äkta Perserkatter söker stöd/permanent hem
Author: Lucy

Två fina perserkatter, kastrerade vaccinerade, söker omgående ett stöd/permanent hem.

Dessa två finns placerade i ett stödhem alla redan, sedan 10 dagar tillbaka. Men detta stödhem kan ta in **TNR-katter**, dock **inte** när perserkatterna finns där, då de tar upp platsen.

Så för att jag ska kunna fånga in de 4-5 honkatterna i Ystad och få dem **kastrerade** måste perserkatterna få ett stöd/permanent hem, så fort som möjligt! Orkar inte en sommar till med 20 halvskygga kattungar - som kan förhindras!

De finns i Skåne,**  och stödhemmet ska finnas I _Skåne_**

## Comment 1
Author: Erika91

Jag håller tummarna! Har du lagt ut detta på perser.ifokus?

## Comment 2
Author: Lucy

putt...

## Comment 3
Author: Sidentass

puttar!!

## Comment 4
Author: vanessa

Provat på Perser ifokus och katter ifokus? /Vanessa

## Comment 5
Author: Erika91

#5 Man får ju tyvärr inet annonser aut på katter.ifokus :/

## Comment 6
Author: Elcyion

Varför är jag inte gjord av pengar? :( Kanske ska flytta snart, och då vågar jag inte ta på mig några stödkatter eftersom jag inte kommer att ha råd med dem när jag flyttar. Annars bor jag ju bra till \*känner mig ledsen/uppgiven\*

## Comment 7
Author: Ankie

Hur går det här?

## Comment 8
Author: Erika91

Undrar också hur det går.

## Comment 9
Author: Hennum

putt

## Comment 10
Author: Elcyion

Svarade på ditt pm innan. Har inte hört något mer från dig sen...?

## Comment 11
Author: Erika91

puttar

## Comment 12
Author: anebit

putt

## Comment 13
Author: LinaK

Jag hade kanske kunnat agera stödhem åt dessa två perser, (har en själv) Men bor ju inte i Skåne. Hur gamla är dessa? Och kan dom separeras från varandra, eller vill ni att dom ska komma till samma hem?  
Hoppas det löser sig med katterna!

## Comment 14
Author: Erika91

Hur går det?
